Fixtures and Results 2018 MD O’Shea East Region U13 League & U11 Go Games

Fixtures and Results + Competition Rules – 2018 East Region U13 League + U11 Go Games Fixtures, kindly sponsored by MD O’Shea, Killarney 

FIXTURES AND RESULTS 

MD O’Shea East Region U13 League 2018

RESULTS – Monday 10th September 2018 

Kenmare  3-18  Kilcummin  3-05

Rathmore 3-10  Glenflesk 0-05 

Spa 5-13  Firies  5-07

Beaufort  5-10   Fossa  5-05

MD O’Shea East Region U11 Go Games 2018

RESULTS – Monday 10th September 2018 

Dr Crokes  5-15   Glenflesk   5-08

RESULTS – Sunday 9th September 2018 

Spa  V  Rathmore   – to be confirmed

——————————————————————————————————————————

RESULTS – Monday 27 August 2018

Kilcummin  5-20   Glenflesk  5-07  

Dr Crokes  5-10 Rathmore 3-12  

Killarney Legion  3-13  Fossa 3-11 

Beaufort  5-12  Firies  5-10

Kilgarvan/Tuosist/Templenoe 5-12  Cordal/Scartaglen  3-08

Gneeveguilla v CurrowPostponed

———————————————————————————————————

FIXTURES- Monday 27th August 2018 at 7pm

First team named is at home

Glenflesk v Kilcummin

Rathmore v Dr Crokes

Fossa v Killarney Legion

Beaufort v Firies

Gneeveguilla v Currow- Postponed

Kilgarvan-Tuosist/Templenoe V Cordal-Scartaglen

————————————————————-

FIXTURES

First team named is at home

Saturday 18th August 2018

GROUP A

Kenmare  V  Gneeveguilla

————————————————————————————————–

Sunday 19th August 2018 at 7pm

GROUP A

Kenmare V Rathmore

———————————————————————————–

Monday 20th August 2018

GROUP A

Dr Crokes V Glenflesk

Kilcummin – Bye

GROUP B

Monday 20th August 2018

Killarney Legion V Beaufort

Firies – Bye

GROUP C

Monday 20th August 2018

Currow V Kilgarvan/Tuosist/Templenoe

Cordal/Scartaglen V Gneeveguilla

————————————————————————————-

FIXTURE

First team named is at home

Thursday 23th August 2018

GROUP B

Spa V Fossa

———————————————————————————

RESULTS

Monday 13th August 2018

GROUP A

Kenmare  5-10  Glenflesk 3-08

Kilcummin 5-25  Dr Crokes  2-07

Rathmore- Bye

GROUP B

Firies 4-11(23)  Killarney Legion 5-08 (23)

Fossa – Bye

Spa  2-13  Beaufort  2-10 – Friday 17 August 2018

GROUP C

Cordal/Scartaglen 4-13 (25)  Currow  5-10 (25)

Gneeveguilla 5-12  Kilgarvan/Tuosist/Templenoe  1-06

————————————————————————————————————–

FIXTURES

First team Named has Home Venue

GROUP A

Monday 27th August 2018

Rathmore V Dr Crokes

Glenflesk V Kilcummin

Kenmare – Bye

 

Monday 3rd September 2018

Kilcummin V Rathmore

Dr Crokes V Kenmare

Glenflesk – Bye

 

Monday 10th September 2018

Kenmare V Kilcummin

Rathmore V Glenflesk

Dr Crokes – Bye

……………………………………………………………………………………………………

GROUP B

Monday 27th August 2018

Fossa V Killarney Legion

Beaufort V Firies

Spa- Bye

 

Monday 3rd September 2018

Firies V Fossa

Killarney Legion V Spa

Beaufort – Bye

 

Monday 10th September 2018

Spa V Firies

Fossa V Beaufort

Killarney Legion – Bye

…………………………………………………………..

GROUP C

Monday 27th August 2018

Gneeveguilla V Currow

Kilgarvan/Tuosist/Templenoe V Cordal/Scartaglen

 

BEST OF LUCK TO ALL

 

SEAN O’KEEFFE

——————————————————————————————————————–

RULES- MD O’Shea East Region U13 League 2018

  • Same Rules as recent U14 Leagues.

  • Team that tops the League table – wins that league

  • Referee will be appointed by East Region Coiste na nOg.

  • Referee Match Fee to be paid on the day by HOME club.

  • If fixtures need to be re-arranged, please agree a new fixture before informing East Region Coiste na nOg.

  • All Games at 7p.m. on Monday

  • Please Home team send results to Louise Moriarty immediately after each game at  proeastkerrycng@gmail.com

 

————————————————————————————————————————

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.