Fixtures and Results – 2017 East Kerry Coiste na nOg

CompetitionDateClubScoreClubScoreVenue +Time
Final Division 4 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 Sunday 22nd October 2017 Currow Spa Currow at 4.45pm
Extra time if nec
Final Division 2 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 TBCDr CrokesFiriesTBC Extra time if necessary
Semi Final Division 1 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 Sunday 22nd October 2017 Killarney Legion GneeveguillaDereen at 12noon
Extra time if necessary
Semi Final Division 3 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 TBCGlenflesk KilcumminTBC

Extra time if necessary
Semi Final Division 1 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 Sunday 15th October 2017 Killarney Legion0-07Rathmore0-09Dereen, Killarney Legion CLG pitch at 5pm
Semi Final Division 3 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 Sunday 15th October 2017 Fossa 7-10Glenflesk6-08Fossa CLG - at 5pm
Round 1 - Group 1 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 Sunday 8th October 2017 Killarney Legion 3-10Dr Crokes0-12Killarney Legion at 5pm
Round 1 - Group 1 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 Sunday 8th October 2017 Gneeveguilla 1-20 (23)Firies3-10 (19)Gneeveguilla at 6pm - Note Time Change
Round 1 - Group 2 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 Sunday 8th October 2017 Kilcummin 5-10Spa1-14Kilcummin at 12 noon Note change time
Round 1 - Group 2 - MD O'Shea East Kerry U16 Championship 2017 Sunday 8th October 2017 Currow 2-08Fossa2-18Currow at 4pm
CompetitionDateClubScoreClubScoreVenue & Time
Division 3 FINAL MD O'Shea East Kerry U14 ChampionshipSunday 8th October 2017Glenflesk5-15 (30)Currow4-16 (28)Scartglen at 12 noon
Division 1 FINAL MD O'Shea East Kerry U14 ChampionshipSunday 1st October 2016 Dr Crokes3-09 (18)Killarney Legion1-14 (17)Fitzgerald Stadium at 5.30pm
Extra time if necessary
Division 2 FINAL MD O'Shea East Kerry U14 ChampionshipSunday 1st October 2016 Kilcummin3-23Firies2-20Fitzgerald Stadium at 4.00pm
Extra time if necessary
Division 3 SEMI FINAL MD O'Shea East Kerry U14 ChampionshipSunday 1st October 2016 Fossa5-08Currow5-10Fossa at 5.30pm
Extra time if necessary
Division 4 FINAL MD O'Shea East Kerry U14 ChampionshipNOTE CHANGE OF DATE Monday 25th September 2017 Gneeveguilla5-14Rathmore4-09NOTE CHANGE OF TIME & VENUE: Rathmore Under Lights at 7.30pm Extra time if necessary
Division 5 FINAL
MD O'Shea East Kerry U14 Championship
Sunday 24th September 2017Spa2-08Cordal/Scartaglen4-12Gneeveguilla at 5.30pm Extra time if necessary
MD O'Shea East Kerry U14 Championship
Division 4/5 Semi Final
Friday 22nd September 2017Rathmore3-11Cordal/Scartaglen3-09Cordal at 6.30pm
Extra time if nec
MD O'Shea East Kerry U14 Championship
Division 1 Semi Final
NOTE CHANGE DATE & TIME Monday 25th September 2017
Dr Crokes 5-12Firies2-09Dr Crokes, Lewis Road at 6.30pm
Extra Time if nec
MD O'Shea East Kerry U14 Championship
Division 1 Semi Final
Sunday 24th September 2017
Killarney Legion 2-17Kilcummin 3-09Legion pitch, Dereen at 5pm
Extra time if nec
MD O'Shea East Kerry U14 Championship
Division 3 Semi Final
Sunday 24th September 2017Currow1-11Glenflesk3-15Currow at 5pm
Extra time if nec
MD O'Shea East Kerry U14 Championship
Preliminary Round
Tuesday 19th September 2017 Fossa3-09Dr Crokes3-14Fossa
MD O'Shea East Kerry U14 Championship
Preliminary Round
Tuesday 19th September 2017 Currow 2-10Kilcummin 5-14Currow
MD O'Shea East Kerry U14 Championship
Preliminary Round
Tuesday 19th September 2017 Firies5-28Glenflesk3-10Farranfore
MD O'Shea East Kerry U14 Championship
Division 5 Semi Final
Tuesday 19th September 2017 Gneeveguilla 5-10Spa 1-05Gneeveguilla
CompetitionDateClubScoreClubScoreVenue & Time
FINAL 2017
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1
Monday 24 July 2017 Glenflesk0-12Killarney Legion1-20Fitzgerald Stadium at 7.30pm
FINAL 2017
MD O'Shea East Region U14 League
Division 3
Monday 24 July 2017 Listry/Keel7-16Kenmare6-14Fitzgerald Stadium at 6pm
FINAL 2017
MD O'Shea East Region U14 League
Division 2
Saturday 22 July 2017 Kilcummin 5-18Dr Crokes5-13Fitzgerald Stadium at 7.30pm
FINAL 2017
MD O'Shea East Region U14 League
Division 4
Saturday 22 July 2017 Beaufort 5-09Fossa3-08Fitzgerald Stadium at 6pm
FINAL 2017
MD O'Shea East Region U14 League
Group C Division 5
Date & Time TBCCordal/ScartaglenRathmoreNeutral Venue
SEMI FINAL 2017
MD O'Shea East Region U14 League
Group C Division 5
Monday 24 July 2017 Gneeveguilla0-12Rathmore1-18Gneeveguilla at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 17 July 2017 - Round 5Dr Crokes 5-18Firies5-10lewis Road at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 17 July 2017 - Round 5Currow 5-17Kenmare5-13Currow at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 17 July 2017 - Round 5Fossa 3-10 (16)Glenflesk2-20 (26)Fossa at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 17 July 2017 - Round 5Kilgarvan/Tousist Listry/ KeelGame awarded to Listry/KeelNot played
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 17 July 2017 - Round 5Beaufort 4-07Killarney Legion4-20Beaufort at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Group C
WEDNESDAY 19 July 2017 - Round 5 back gameCordal/Scartaglen4-16Dr Crokes B1-06Scartaglen at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Group C
Monday 17 July 2017 - Round 5Spa 1-08Rathmore3-09Spa at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 10 July 2017 - Round 4Glenflesk5-23Currow3-03Glenflesk at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 10 July 2017 - Round 4Fossa1-13 (16)Dr Crokes2-09 (15)Fossa at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 10 July 2017 - Round 4Kenmare 5-12Firies2-09Kenmare at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 10 July 2017 - Round 4Beaufort7-15Kilgarvan/Tousist3-17Beaufort at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 10 July 2017 - Round 4Listry/Keel5-08 Kilcummin5-17 Listry at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Group C
Monday 10 July 2017 - Round 4Spa 1-07Cordal/Scartaglen3-09Spa at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Group C
WEDNESDAY
12 July 2017 - Round 4
Dr Crokes B 2-12Gneeveguilla3-13Lewis road at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 3 July 2017 - Round 3Currow4-10 (22)Fossa5-08 (23)Currow - at 6.45pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 3 July 2017 - Round 3Kenmare2-15 (21)Dr Crokes5-05 (20)Kenmare - at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 3 July 2017 - Round 3Glenflesk4-19 Firies3-07Glenflesk - at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 3 July 2017 - Round 3Killarney Legion 2-11Kilgarvan/Tousist1-09Dereen - at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 3 July 2017 - Round 3Kilcummin 5-18Beaufort3-06Kilcummin - at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Group C
Monday 3 July 2017 - Round 3Rathmore5-03Cordal/Scartaglen5-09Rathbeg - at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Group C
Monday 3 July 2017 - Round 3Gneeveguilla 2-06Spa5-09Gneeveguilla - at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 26 June 2017 - Round 2Firies5-15Fossa5-11Farranfore at 6.30pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 26 June 2017 - Round 2Glenflesk4-09Kenmare0-08Glenflesk at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 26 June 2017 - Round 2Kilgarvan /Tousist4-07Kilcumin4-17Kilgarvan t 6.30pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 26 June 2017 - Round 2Killarney Legion 5-10Listry/Keel1-12Dereen at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Group C
Monday 26 June 2017 - Round 2Cordal/Scartaglen2-10Gneeveguilla2-05Cordal at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Group C
Monday 26 June 2017 - Round 2Rathmore5-16Dr Crokes B5-08Rathbeg at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Friday 30 June 2017 - Round 2Dr Crokes 5-18Currow4-10Lewis Road at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 19 June 2017Dr Crokes4-08Glenflesk2-11Lewis Road at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 19 June 2017Kenmare4-13 (25)Fossa5-10 (25)Kenmare at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1A
Monday 19 June 2017Firies5-20Currow5-13Farranfore at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 19 June 2017Kilcumin 2-05Killarney Legion 2-15Kilcummin at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Division 1B
Monday 19 June 2017Listry/Keel 3-21 (30)Beaufort 5-10 (25)Listry at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League Group C Monday 19 June 2017Gneeveguilla 4-14Rathmore4-08Gneeveguilla at 7pm
MD O'Shea East Region U14 League
Group C
Wednesday 21 June 2017Dr Crokes B 5-03 (18)Spa3-09 (18)Lewis Road at 7pm
CompetitionDateClubScoreClubScoreVenue/Time
FINAL Div 2 MD O'Shea East Region U16 League Div 2 - FINALTuesday 16th May 2017 Gneeveguilla6-07Listry/Keel1-10Gneeveguilla at 7pm
FINAL Div 3 MD O'Shea East Region U16 League Div 3 - FINALSunday 21 May 2017 - NOTE DATE CHANGE Beaufort6-10Fossa3-12Beaufort at 7pm
FINAL Div 4 MD O'Shea East Region U16 League Div 4 - FINALSunday 28 May 2017 Kilgarvan/Tousist3-17Dr Crokes B0-07Kilgarvan at 6pm
FINAL MD O'Shea East Region U16 League Div 1 - FINALMonday 8th May 2017 Rathmore4-12Dr Crokes1-06Rathbeg at 7pm
SEMI FINAL MD O'Shea East Region U16 League Div 3 - SEMI FINALMonday 8th May 2017 Listry/Keel3-10Glenflesk1-11Listry at 6.45pm
FINAL MD O'Shea East Region U16 League Div 2 - FINALPostponed Beaufort FossaBeaufort - Fixture date & time to be confirmed
MD O'Shea East Region U16 League Div 1 - SEMI FINALMonday 1st May 2017 - Semi FinalDr Crokes0-17Firies3-06 (15)Dr Crokes pitch, Lewis Road at 6.45pm
Extra Time if necessary
MD O'Shea East Region U16 League Div 2 - Play off for place in SEMI FINALMonday 1st May 2017 - Play Off for place in Semi FinalKilcummin2-14Glenflesk4-18Gneeveguilla at 6.45pm
Extra time if necessary
MD O'Shea East Region U16 League Div 3 - SEMI FINALMonday 1st May 2017 - Semi FinalFossa 2-12Spa2-11Fossa at 6.45pm
Extra time if
MD O'Shea East Region U16 League Div 1 - Round 5Monday 24 April 2017 Round 5Dr Crokes0-11Killarney Legion1-07Dr Crokes, Lewis Road - at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 1 - Round 5Monday 24 April 2017 Round 5Firies3-12Rathmore4-14Farranfore- at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 2 - Round 5Monday 24 April 2017 Round 5Gneeveguilla4-19Glenflesk4-07Gneeveguilla- at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 2 - Round 5Monday 24 April 2017 Round 5Kilcummin3-11Currow3-09Kilcummin- at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 3 - Round 5Monday 24 April 2017 Round 5Dr Crokes B7-08Spa8-13Dr Crokes Lewis road- at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 3 - Round 5Monday 24 April 2017 Round 5Kilgarvan/Tousist2-04Fossa1-13Kilgarvan- at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 3 - Round 5Monday 24 April 2017 Round 5BeaufortRecieved walkoverCordal/Scartaglenconceded gameDid not go ahead
MD O'Shea East Region U16 League Div 2Thursday 20 April 2017 Round 2 back gameCurrow6-08 (26)Glenflesk4-13 (25)Currow at 6.30pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 1Saturday 22 April 2017
Round 2 Back Game
Dr Crokes6-18Kenmare1-12Dr Crokes pitch, Lewis Road at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 1Monday 17 April 2017 Round 4Firies1-11Dr Crokes3-19Firies at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 1Monday 17 April 2017 Round 4Killarney Legion 3-14Kenmare3-14Dereen at 3pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 2Monday 17 April 2017 Round 4Glenflesk5-12Listry/Keel2-18Glenflesk at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 3Monday 17 April 2017 Round 4Spa4-12Kilgarvan/Tousist2-14Spa at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 3Monday 17 April 2017 Round 4Dr Crokes B 3-10Beaufort8-14Dr Crokes, Lewis Road at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 3Monday 17 April 2017 Round 4Fossa 7-13Cordal/Scartaglen2-07Fossa at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 1Refixed Tuesday 18 April 2017 Round 2Rathmore4-12Killarney Legion1-07Rathbeg at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 2Refixed Wednesday 19 April 2017 Round 3Currow1-09Gneeveguilla2-12Currow at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 3Refixed Wednesday 19 April 2017 Round 2Spa5-08Fossa5-08Spa at 7pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 2 - Round 4Thursday 13th April 2017 at 7pm
Brought forward
Kilcummin 2-12Gneeveguilla7-18Kilcummin
MD O'Shea East Region U16 League Div 1Monday 10th April 2017 at 7pm Rathmore2-14Dr Crokes0-07Rathbeg
MD O'Shea East Region U16 League Div 1Monday 10th April 2017 at 7pm Kenmare3-21 (30)Firies4-20 (32)Kenmare
MD O'Shea East Region U16 League Div 2Monday 10th April 2017 at 7pm Listry/Keel4-11Kilcummin1-16Listry
MD O'Shea East Region U16 League Div 3Monday 10th April 2017 at 7pm Fossa1-11Beaufort2-11Fossa
MD O'Shea East Region U16 League Div 3Monday 10th April 2017 at 7pm Spa2-17Cordal/Scartglen0-08Spa
MD O'Shea East Region U16 League Div 3Monday 10th April 2017 at 7pm Kilgarvan/Tousist5-14Dr Crokes B2-06Tousist
MD O'Shea East Region U16 League Div 2
Monday 3rd April 2017 Round 2Gneeveguilla4-15Listry /Keel0-04Gneeveguilla at 6.30pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 3
Monday 3rd April 2017 Round 2Cordal/Scartaglen2-06Dr Crokes B6-12Cordal at 6.30pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 3Monday 3rd April 2017 Round 2Beaufort 2-10Kilgarvan/Tousist2-06Beaufort at 6.30pm
MD O'Shea East Region U16 League Div 1
Monday 27th March 2017 - 6.30pm
Round 1
Kenmare 3-12Rathmore3-13Kenmare
MD O'Shea East Region U16 League - Div1
Round 1
Monday 27th March 2017 - 6.30pm
Round 1
Killarney Legion 0-15Firies1-13Dereen
MD O'Shea East Region U16 League Div 2
Monday 27th March 2017 - 6.30pm
Round 1
Llistry /Keel4-10 (22)Currow3-11 (20)Listry
MD O'Shea East Region U16 Div 2 League
Monday 27th March 2017 - 6.30pm
Round 1
Glenflesk3-10 (19)Kilcummin4-07 (19)Glenflesk
MD O'Shea East Region U16 League
Division 3
Monday 27th March 2017 - 6.30pm
Round 1
Beaufort4-13Spa1-07Beafort
MD O'Shea East Region U16 League
Division 3
Monday 27th March 2017 - 6.30pm
Round 1
Fossa4-09Dr Crokes B2-04Fossa
MD O'Shea East Region U16 League
Division 3
Monday 27th March 2017 Round 1Cordal/Scartaglen1-10Kilgarvan/Tousist7-09Cordal
Menu Title